İzmir’de FETÖ firarileri yelkenli tekne ile yakalandı

Photo of author

By admin

İzmir’in Urla ilçesi açıklarında, yelkenli bir tekne içerisinde yasa dışı yollarla yurt dışına kaçmak isteyen 6 FETÖ firarisi yakalandı. Tekne kaptanı T.Ş., FETÖ’nün 15 Temmuz darbe girişimi sonrası Terörden Arananlar Listesinde gri kategoride aranan ve hakkında kırmızı bülten kararı da bulunan eski Kahramanmaraş Garnizon Komutanı Uzay Ş.’nin kardeşi çıktı.

Kuşadası İlçe Emniyet Müdürlüğünce takip edilen Polonya bayraklı “Gezgin” isimli yelkenli tekneye, Seferihisar Sahil Güvenlik Karakol Komutanlığına bağlı ekiplerce Urla açıklarında operasyon yapıldı. Teknede yakalanan 8 kişi, daha sonrada gözaltına alınarak jandarma ekiplerine teslim edildi. 5 eski asker ile 1 eski öğretmenin, FETÖ soruşturması çerçevesinde arandığı tespit edildi. Tekne kaptanı T.Ş. ile yardımcı personeli E.C.Ç, işlemlerinin ardından adliyeye sevk edildi. İfadesinde suçlamaları reddeden T.Ş. tutuklandı, E.C.Ç. ise adli kontrol şartıyla serbest kaldı.

FETÖ’cü komutanın kardeşi Yunanistan’a kaçacaktı

Öte yandan tekne kaptanı T.Ş.’nin, FETÖ’nün 15 Temmuz darbe girişimi sonrası Terörden Arananlar Listesinde gri kategoride aranan ve hakkında kırmızı bülten kararı bulunan eski Kahramanmaraş Garnizon Komutanı Uzay Ş.’nin kardeşi olduğu öğrenildi. – İZMİR

Kaynak: İhlas Haber Ajansı / Güncel

Yorum yapın

vozol 10000 vozol 12000 vozol 12000 vozol 10000 vozol puff dizipal