Bitcoin ve Ethereum fiyat hareketi tahmini!

Photo of author

By admin

Kripto para piyasası, pozitif Tüketici Fiyat Endeksi (TÜFE) ve enflasyon verilerinin ardından geçen hafta bir rahatlama rallisi yaşadı. Enflasyonu düşürmenin etkisi, Bitcoin ( BTC ) ve Ethereum’un ( ETH ) piyasadaki oynaklığa rağmen önemli seviyelere yükseldiğini gördü.

Bitcoin ve Ethereum fiyat hareketi tahmini!

Bununla birlikte, ralli kısa sürdü ve piyasa değerine göre önde gelen iki kripto para birimi kazançları tersine çevirdi.

Aynı zamanda, iki pazar liderinin yaşadığı satış, yeni düşük seviyelere düşmeye devam eden altcoinlere de yayıldı. Gerçekten de, hem Bitcoin hem de Ethereum satış baskısına tanık olurken, yatırımcılar düşüş sarmalının devam edip etmeyeceğini veya bir fiyat kırılması için tetikleyiciler bulup bulamayacaklarını görmek için varlıkları izliyor.

Şu anda, hem ayılar hem de boğalar piyasa kontrolünü ele geçirmek için savaşırken , enflasyon verileri ve yavaşlayan faiz oranı artışları önde gelen iki kripto para birimine yardımcı olmuyor.

Bitcoin fiyat analizi ve tahmini

Basın zamanında, Bitcoin 16.752 dolardan işlem görüyordu ve son 24 saatte %0,20’den daha az kazanç kaydetti. Haftalık grafikte Bitcoin, en son Kasım ayının başında kaydedilen 14 Aralık’ta 18.318’i gördü.

Bitcoin yedi günlük fiyat tablosu. Kaynak: Finbold

Mevcut durumda, Bitcoin’in mevcut direnci 16.800 $ pozisyonu ve amiral gemisi kripto para birimi, seviyeye doğru küçük bir ivme kazanıyor gibi görünüyor. Ek olarak, Bitcoin’in desteği 16.700 dolarda bulunuyor ve bu, BTC’nin bir fiyat rallisi için temel tetikleyicileri olmadığı düşünüldüğünde bir miktar istikrar sağlıyor.

Ancak, Pricepredictions.com’un analizine göre, Bitcoin önümüzdeki günlerde uzun bir düzeltme bekliyor. Tahmine göre, Bitcoin 26 Aralık’ta 16.312 dolardan veya yayınlandığı tarihteki fiyatından yaklaşık %2,6’lık bir düşüşle işlem görecek.

Fiyat tahmini, göreli güç endeksi (RSI), hareketli ortalama yakınsama ıraksaması (MACD), hareketli ortalama (MA), ortalama gerçek aralık (ATR) ve Bollinger Bantları (BB) gibi teknik göstergeleri dikkate alan makine algoritmalarına dayanır.

Bitcoin yedi günlük fiyat tahmini. Kaynak: Pricepredictions.com

Genel olarak, Bitcoin’in bir fiyat rallisi için olası tetikleyicileri, genel kripto piyasası yörüngesinden ve boğaların etkisinden kaynaklanacaktır. Aynı zamanda, özellikle enflasyonun daha da yavaşlaması ve Federal Rezerv’in para politikasını gevşetmesi durumunda, makroekonomik faktörler önemini koruyor.

Ethereum fiyat analizi ve tahmini

Öte yandan, Ethereum, kripto pozitif enflasyon haberlerinden ilham alan kazançlarını koruyamadığından, son 24 saatte yaklaşık %0,4’lük küçük kazançlarla 1.187 dolardan işlem görüyor.

Ethereum yedi günlük fiyat tablosu. Kaynak: Finbold

Mevcut fiyatın gözden geçirilmesi, Ethereum’un önemli bir iyileşme şansı düşük kaldığı için 1.190 $ pozisyonunu koruyamadığını gösteriyor. Özellikle, Ethereum’un yaklaşık 1.190 dolarlık bir direnç seviyesi var, bu da varlığın pozisyonu kıramaması durumunda daha fazla düzeltmeyle karşı karşıya kalabileceği anlamına geliyor. Bu arada, ayılar boğaları yenip kontrolü ele alırsa Ethereum 1.150 dolara düşebilir.

Aynı zamanda, Pricepredictions.com analizine göre Ethereum fiyat tahmini, düşüş eğiliminin önümüzdeki günlerde ETH’yi rahatsız edeceğini gösteriyor. Bu doğrultuda platform, ETH’nin 26 Aralık’ta 1.153 dolardan işlem göreceğini tahmin ediyor.

Ethereum yedi günlük fiyat tahmini. Kaynak: Pricepredictions.com

Bitcoin ve Ethereum hakimiyeti

Hem Bitcoin hem de Ethereum satışlardan geçmiş olsa da, iki varlık baskın olmaya devam ediyor ve piyasa değerinin en büyük payını oluşturuyor. Bitcoin, basına göre %39,9’luk bir pazar payına sahipken, Ethereum %18’lik payı geri aldı.

Genel olarak, özellikle FTX kripto para birimi borsasının çöküşünün etkisinden sonra, belirsizlik hakim olmaya devam ettiğinden, piyasada bir fiyat patlaması için olası temel yükseliş tetikleyicileri yoktur.

Piyasa ayrıca, Binance kripto para borsası rezervlerine ilişkin soruların belirsizliğinden ve ABD makamlarının yasal sıkıntılarından da etkileniyor. Gerçekten de, olayların sonucu piyasada paniğe yol açabilir.

Sorumluluk Reddi: Bu sitedeki içerikler yatırım tavsiyesi olarak değerlendirilmemelidir. Yatırım spekülatiftir. Yatırım yaparken sermayeniz risk altındadır.

Yorum yapın

vozol 10000 vozol 12000 vozol 12000 vozol 10000 vozol puff dizipal time